اخبار روز

وزیر پیشنهادی صمت رسما به مجلس معرفی شد

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از اکوایران، روز نهم خرداد معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت که عباس علی‌آبادی – رئیس مپنا – به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی می‌شود.

پس از آن علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز وزیر پیشنهادی برای وزارت صمت را معرفی کرد و از عباس علی‌آبادی، چهره شناخته‌شده حوزه صنعت، برای این وزارتخانه نام برد.

علی‌آبادی پس از آن به مجلس معرفی شده که چند هفته قبل رضا فاطمی امین وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت پس از حواشی زیاد از سوی نمایندگان مجلس برکنار شد. هرچند علی‌آبادی با کارنامه‌ای پررنگ در حوزه نیرو برای وزارت صمت معرفی شده، اما پس از تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، می‌تواند آخرین وزیر صمت باشد.

بر اساس این گزارش، احمد نادری عضو هیأت رئیسه در نشست علنی امروز (یکشنبه، 21 خرداد) مجلس شورای اسلامی نامه معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس را قرائت کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

احتراماً؛ در اجرای اصل 133 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بدین وسیله جناب آقای دکتر عباس علی‌آبادی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را به همراه مشخصات، سوابق و رئوس برنامه‌های ایشان جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌نمایم.

دوام توفیقات جنابعالی و همکاران محترمتان را از خداوند خواستارم.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا