اخبار روز

نحسی بازار سکه در راند آخر

به گزارش اقتصاد آزاد، با نزدیک شدن بازار ارز و سکه تهران به ایستگاه پایانی مرداد، قیمت سکه امامی در یک محدوده خاص در نوسان است‌.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که شب گذشته در معاملات پشت خطی هم کمتر کسی به دنبال خرید سکه امامی بود و فلز گرانبهای داخلی در همان محدوده عصر شنبه یعنی مرز ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خواب رفت.

فعالان بازار می‌گویند سکه‌بازان در راند آخر دچار نحسی شده‌اند.‌ به عقیده این دسته از معامله‌گران، از یک سو عقب‌نشینی قیمت طلای جهانی به زیر مرز ۱۹۰۰ دلار، امان بازار سکه را بریده و از سوی دیگر قیمت دلار توان کافی‌ برای قدرت‌نمایی را از خود نشان نداده است.

در کنار این دو عامل، بهبود روابط دیپلماتیک تهران و ریاض، خبر آزادسازی پول های بلوکه شده ایران ، داغ شدن موضوع تبادل زندانیان و برخی موضوعات دیگر به کمرنگ شدن معاملات نقدی در بازار سکه دامن زده است‌.

تکنیکالیست‌ها باور دارند قیمت سکه در حال حاضر در محدوده حساسی قرار دارد و در صورتی که فشار فروش در بازار زیاد شود این فرضیه وجود دارد که سکه مرز حمایتی نیمه کانال ۲۷ میلیون تومان و در نهایت مرز روانی ۲۷ میلیون تومان را تست خواهد کرد.

البته گروهی از فعالان اعتقاد دارند تعطیلی بازارهرات در روز شنبه، بخشی از تقاضا را به روز یکشنبه منتقل خواهد کرد و در نتیجه احتمال دارد روز یکشنبه فشار تقاضا در بازار هرات بر عرضه سنگینی کند و قیمت دلار در تهران نوسان صعودی را تجربه کند.

برخی می‌گفتند در صورتی که قیمت دلار امروز مسیر رشد را دنبال کند، زیر پای سکه‌بازان تا حدودی سفت خواهد شد.

در این بین، فعالان اقتصادی باور دارند در شرایط فعلی بی‌پولی مشکل اصلی بازار است.

به عقیده آنها نکته مهم بازار، کاهش حجم تقاضا به دلیل خالی شدن جیب خریداران در بازار فردوسی به دلیل روزهای پایانی ماه است‌ و تا زمانی که پول وارد بازار نشود احتمالا سکه نوسان معناداری را تجربه نخواهد کرد.

قیمت واقعی هر قطعه سکه امامی در حال حاضر ۲۱ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان است که در مقایسه با قیمت نقدی در بازار حباب ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا