اخبار روز

فروش ۱۲۵۰ میلیارد تومان کالای تملیکی در خرداد ماه

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از تسنیم، سعید غلامی باغی معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری سه مزایده از سوی این سازمان در خردادماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: مزایده الکترونیکی سراسری 268 این سازمان با مشارکت 30 استان در سراسر کشور برگزار شد و بیش از 1400 دسته بندی کالایی متنوع به مزایده گذاشته شد.

عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول با بیان اینکه از 1400 دسته بندی کالایی، 775 دسته کالایی دارای پیشنهاد بود، افزود: مبلغ اولیه این کالاها بیش از 1500 میلیارد تومان برآورد شد که 260 میلیارد تومان این کالاها دارای پیشنهاد بود که طی رمزگشایی که در 16 خردادماه صورت گرفت حدود 398 میلیارد تومان کالا در این مزایده به فروش رسید.

وی گفت: خودروهای سواری، لوازم خانگی، ابزارآلات، لوازم الکترونیکی عمده ترین کالاهایی بودند که در این مزایده به فروش رسیدند.

غلامی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های اصلی سازمان اموال تملیکی در سال 1402 تعیین تکلیف ماشین آلات راهسازی و خودروهای سنگین است که بخش صنعت، معدن و راهسازی کشور نیاز مبرمی به آن دارد و با توجه به بند 5 تغییرات متفرقه قانون بودجه سال 1402 برگزاری مزایده های فوق العاده فروش این قبیل کالاها در دستور کار قرار گرفت.

عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول ادامه داد: در این راستا، مزایده فوق العاده سراسری 578 به عنوان نخستین مزایده این حوزه با مشارکت 5 استان و 136 دسته بندی کالایی برگزار شد که 86 دسته بندی کالایی دارای پیشنهاد بود.

وی گفت: مبلغ پایه این مزایده بیش از 1400 میلیارد تومان برآورد شد که از این میزان 618 میلیارد تومان دارای پیشنهاد بود که با رمزگشایی این مزایده فوق العاده در روز 17 خردادماه، حدود 800 میلیارد تومان نهایی شد.

غلامی با اشاره به مزایده فوق العاده 572 اموال منقول که توسط اداره کل اموال تملیکی استان تهران برگزار شد، بیان کرد: با توجه به حجم بالای کالاهای موجود در انبارهای استان تهران، این استان به عنوان یکی از استان‌های هدف در سازمان محسوب می شود بر همین اساس مزایده 572 خاص استان تهران در نظر گرفته شد.

عضو هیات مدیره و معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول تصریح کرد: در این مزایده 61 دسته بندی کالایی قرار گرفت که 47 دسته بندی دارای پیشنهاد بود.

وی ادامه داد: مبلغ پایه اولیه این مزایده 39 میلیارد تومان تعیین شد که 29 میلیارد تومان آن دارای پیشنهاد بود که در نهایت در جلسه رمزگشایی این مزایده که در 16 خردادماه برگزار شد 36 میلیارد تومان کالا شامل مواد غذایی، لوازم خانگی و ابزار آلات به فروش رسید.

غلامی باغی تصریح کرد: در مجموع در خردادماه طی 3 مزایده برگزار شده، 1250 میلیارد تومان کالا به فروش رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا