اخبار روز

ضرورت تعیین تکلیف کارتخوان‌ها با گردش میلیاردی بدون پرونده مالیاتی

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از تسنیم، در حال حاضر و با گذشت حدود یک سال از اولین فراخوان اجرای پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و همچنین ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان که اواخر سال 1400 انجام شد به نظر می‌رسد همچنان دستگاه‌های کارتخوان برخی از اصناف به پرونده‌های مالیاتی آنها متصل نشده است.

البته جزئیات دقیقی از تعداد این اصناف، تعداد پوزهای آنها و گردش مالی این پوزها وجود ندارد اما با توجه به اینکه به نظر می‌رسد این اصناف از اصناف مهم کشور هستند لازم است هر چه سریعتر اقدامی در خصوص اتصال دستگاه‌های کارتخوان آنها نیز انجام شود.

البته باید توجه داشت که ظاهرا اینگونه نیست که برای کل یک صنف چنین اتفاقی رخ داده باشد و برخی از صاحبان مشاغل عضو اصناف مشخص هستند که همچنان دستگاه‌های کارتخوان آنها به پرونده مالیاتی متصل نشده است.

با توجه به اینکه اطلاعات دستگاه‌های کارتخوان سایر مودیان از سال 1400 مورد بررسی قرار گرفته است، این سوال وجود دارد که آیا برای اصنافی که تا کنون دستگاه کارتخوان آنها به پرونده مالیاتی آنها متصل نشده است نیز چنین اتفاقی رخ داده است؟ اگر چنین نباشد قطعا باید پس از ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان باقی مانده داده‌های مربوط به سال‌های قبل نیز مجددا مورد بررسی قرار بگیرد تا شاهد تبعیض بین مودیان و اصناف نبوده باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا