بورس

صدای شورای رقابت درآمد: عرضه خودرو در بورس کالا را متوقف کنید!

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از اکوایران، روز گذشته در بورس کالا کارا تک‌کابین و کارا دو کابین بهمن موتور به ترتیب 407 و 424 میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. امروز (24 خرداد) شورای رقابت اطلاعیه داده گفته فروش خودرو در بورس کالا باید متوقف شود.

در اطلاعیه این شورا آمده است: «شورای رقابت بر اساس تکلیف خود که در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساس تصریح شده است، اقدام به تصویب دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری در جلسه ۵۴۳ مورخ 11 بهمن 1401 نمود که بر اساس ماده ۲ این دستورالعمل، بازار خودروی سواری انحصاری تشخیص داده شد و بر اساس بند ۵ ماده (۵)، عرضه خودرو را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو پیش‌بینی نموده است.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «با توجه به الزامی بودن مصوبه مذکور شورای رقابت، هرگونه اقدام بر خلاف این دستورالعمل، تخلف محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن اینکه در شرایط کنونی ثبات نسبی در این بازار برقرار شده است، هرگونه اقدام مغایر با دستورالعمل مصوب این شورا، منجر به اخلال در بازار و تشویش افکار عمومی خواهد شد. لذا با توجه به اطلاعیه عرضه اخیر برخی از محصولات خودرویی در بورس کالا رویه مذکور بایستی متوقف گردد.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا