بانک و بیمه

شب سرنوشت ساز بیت کوین /کاهش ارزش معاملات اتریوم

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن
به گزارش اقتصاد ازاد به نقل از اقتصادنیوز، سرانجام کندل ماهانه بیت کوین بسته شد که طبق آن، قیمت بیت کوین در ماه ژانویه 2023 39 درصد رشد داشته است. این بیشترین رشد قیمت بیت کوین در این ماه از سال میلادی از سال 2013 تا کنون است. در ژانویه سال 2013 قیمت  بیت کوین  بیش از 44 درصد رشد کرده بود.

امروز بیت کوین مجددا به کانال 23000 دلار بازگشت. اما قیمت تقریبا در مرز کانال قرار دارد و با ایجاد هر فشار فروشی می تواند دوباره به کانال 22000 دلار برگردد. هم اکنون این ارز دیجیتال با رشد حدود یک درصدی نسبت به دیروز در حدود قیمت 23100 دلار معامله می شود. بازده هفتگی بیت کوین به مثبت 2 درصد رسیده است.

بیت کوین با ارزش 445 میلیارد دلار طی شبانه روز گذشته حدود 22 میلیارد دلار معامله شده است. امشب نرخ بهره جدید امریکا اعلام می شود که ممکن است نوسانات شدیدی در قیمت ها ایجاد شود و در این صورت احتمال رشد ارزش معاملات تا بیش از 30 میلیارد دلار نیز وجود دارد. همچنین با اعلام نرخ بهره آمریکا، مسیر بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال تا مدتی مشخص می شود.

کاهش ارزش معاملات اتریوم

اتریوم امروز مثبت است و با رشد کمتر از یک درصد در حدود قیمت 1580 دلار معامله می شود. بازده هفتگی اتریوم مانند بیت کوین مثبت 2 درصد است و در مقیاس ماهانه هم 29 درصد رشد داشته است.

اتریوم با ارزش بازار 193 میلیارد دلاری، طی شبانه روز گذشته 6 میلیارد دلار معامله شده که رقم کمی محسوب می شود، علی الخصوص که بیت کوین طی این مدت بیش از 22 میلیارد دلار معامله شده است.

رشد 9 درصدی فانتوم

بازار ارزهای دیجیتال امروز از نظر تعداد نمادهای مثبت و منفی، تقریبا متعادل است. در فهرست 50 ارز برتر بازار، تقریبا نیمی از نمادها رشد کرده اند و نصف دیگر هم افت داشته اند.

در فهرست نمادهای مثبت، فانتوم با رشد 9 درصدی بیشترین رشد روزانه را به نام خود زده و فلو و لیدو دائو هم به ترتیب 5 و 4 درصد رشد کرده اند. مابقی ارزهای مثبت، رشدی کمتر از 4 درصد دارند.

در میان نمادهای منفی هم لئو با افت 4 درصدی بیشترین کاهش قیمت را دارد. کوانت و نیر پروتکل با افت 3 و 2 درصدی در رده های بعدی قرار دارند و مابقی آلت کوین های منفی افتی کمتر از 2 درصد دارند.

امروز سرانجام یکی از آلت کوین ها در مقیاس ماهانه وارد محدوده زیان شد. لئو با افت 3 درصدی تنها آلت کوینی است که طی یک ماه گذشته افت کرده. مابقی آلت کوین ها طی این مدت رشد داشته اند.

افت 10 درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز حدود 4 دهم درصد رشد کرده و به 1.04 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات نسبت به دیروز 10 درصد کاهش داشته و رقم 46 میلیارد دلار برای آن ثبت شده است.

سهم معاملات دیفای از کل معاملات، 4 میلیارد دلار بوده و 41 میلیارد دلار معامله هم در استیبل کوین ها انجام شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا