بانک و بیمه

خرید شب عید با یارانه فروردین ماه / به چه کسانی کالابرگ تعلق می گیرد ؟!

به گزارش اقتصاد آزاد؛ طیب جعفری شامگاه دیروز (۲۴ اسفندماه) در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به اجرای طرح  کالا برگ الکترونیک به‌ صورت آزمایشی، اظهار کرد: کالابرگ الکترونیک بر اساس میزان یارانه استفاده نشده هر یک از مشمولان یارانه قابل استفاده خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه افرادی که یارانه‌بگیر هستند می‌توانند از فروشگاه‌های که در این طرح اعلام مشارکت کردند، خرید کنند، تصریح کرد: قیمت مصوب شهریور ۱۴۰۰ از خریدار دریافت شده است و الباقی آن به حساب یارانه افراد منتقل (واریز) شده و در واقع ماه بعد از یارانه‌هایشان کسر می‌شود.

این مسئول با اشاره به عملیاتی شدن این طرح در کشور، اذعان کرد: همشهریان می‌توانند از فروشگاه‌های طرف قرداد خرید کنند. همچنین این برنامه را از سایت بازار دانلود کنند تا به نزدیک‌ترین فروشگاه طرف قراداد محل زندگی خود دسترسی داشته باشند.

شبکه ملی «اعتبار» به‌منظور مدیریت طرح کالابرگ الکترونیکی آماده شده و به‌صورت آزمایشی در برخی استان‌ها فعالیت می‌کند.

در این دوره، یارانه به‌صورت اعتبار برای تهیه اقلام اساسی اختصاص پیدا می‌کند، اما اگر سرپرست خانوار به‌ هر دلیلی احساس کرد به پول نقد نیاز دارد، می‌تواند از یارانه نقدی در موعد مقرر استفاده کند؛ بنابراین استفاده از یارانه به‌صورت کالابرگ الکترونیکی یا دریافت نقدی آن اختیاری است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا