بانک و بیمه

ثبت رکورد تاربخی طلا و اوج‌گیری بیت کوین

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از اقتصادنیوز، حدود سه سال طول کشید، اما به نظر می‌رسد طلا ارزش انتظار مدت‌ طولانی را داشته است.

در میان نشانه‌هایی که نشان دهنده آمادگی فدرال رزرو جهت مقابله با تورم با ابزار با افزایش نرخ بهره بود، قیمت طلا جایگاه ویژه ای یافته بود. دیروز طلا با روند صعودی که مدت‌ها منتظر دیدار مجدد اوج رکورد در آگوست 2020 بود، رسید.

طلا برای تحویل ژوئن در کامکس نیویورک به بالاترین سطح تاریخ 2082.80 دلار در هر اونس رسید و سپس به 2055.70 دلار رسید که به طور کلی 18.70 دلار یا 0.9 درصد افزایش یافت.

قیمت نقدی طلا که منعکس کننده معاملات فیزیکی شمش است و برخی معامله گران با دقت بیشتری نسبت به معاملات آتی دنبال می کنند، به اوج 2080.72 دلار رسید و به 2046.65 دلار رسید که 7.89 دلار یا 0.4 درصد افزایش یافت.

پیش از این، بالاترین رکورد در معاملات طلای Comex و معاملات لحظه ای شمش حدود 2075 دلار بود.

بیت‌کوین نزدیک به ۳۰هزار دلار

بیت کوین و آلت کوین های بزرگ طی 24 ساعت گذشته افزایش قیمت داشتند و  بیت کوین 2.2 درصد افزایش یافت و تقریباً به مرز 30هزار دلاری در روز پنجشنبه نزدیک شد. دلیل اصلی افزایش قیمت، افزایش اخیر تنش به دلیل نگرانی بانک ها در بازار گزارش شده است.

PacWest Bancorp به عنوان بخشی از نگرانی‌های گسترده‌تر پیرامون بانک‌های منطقه‌ای در ایالات متحده، به ویژه پس از فروپاشی اخیر سه موسسه مشابه مستقر در کالیفرنیا، مورد بررسی قرار گرفته است. برخی از حامیان رمزارزها نشان می‌دهند که کاهش اعتماد به ارزهای سنتی به جذابیت فزاینده بیت کوین کمک می‌کند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا