اخبار روز

تکمیل کریدور شمال-جنوب مهم‌ترین اولویت حمل‌ونقل ایران است

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از تسنیم، خیرالله خادمی با اعلام این‌که تکمیل کریدورهای شمال- جنوب مهم‌ترین اولویت توسعه شبکه حمل‌ونقل است، اظهار کرد:‌ تکمیل کریدور شمال- جنوب علاوه بر توسعه ترانزیت ملی و بین‌المللی در کشور و استفاده از ظرفیت‌های سرزمینی، یک منبع درآمد پایدار و مطمئن برای ایران در دنیای امروز به حساب می‌آید.

وی ادامه داد:‌با توجه به اهمیت بهره‌مندی از مزایای کریدور شمال- جنوب کشور و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های سرزمینی، اولویت بندی و پیگیری پروژه‌ها، تعامل با مسئولان استانی و مدیریت چالش‌ها از سوی مدیران در حوزه‌های شرکت ساخت وتوسعه توصیه می‌شود.

وی افزود: با در نظر گرفتن هزینه‌های بالای ساخت پروژه‌های راهسازی توصیه می‌شود برای افزایش عمر متوسط جاده‌ها آزمایش‌گاه‌های توانمند، ناظران پروژه با تجربه و متخصص و روسای کارگاه‌های کارآمد برای پروژه‌ها انتخاب شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه همچنین با یادآوری این‌که در زمان حاضر 152 پروژه بزرگراهی، 36 پروژه ریلی و 23 پروژه آزادراهی در حال احداث است.

خادمی با اشاره به وجود 1370 قرارداد اجرایی در شرکت ساخت و توسعه اضافه کرد: ارزش این قراردادها 66 هزار میلیارد تومان است که ارزش روز آن 200 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و تحقق اهداف کمی مستلزم اولویت بندی و برنامه‌ریزی اصولی پروژه‌ها و تلاش برای تامین اعتبار لازم از منابع مختلف است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا